2011/11/01

podwodne zdjęcia za 89pln?

podpowiedź nr 1


 podpowiedź nr 2
no i jezeli jeszcze nie wiecie to podpowiedź nr3


tak to o to chodzi cyfrowy aparat do zdjęć podwodnych Kodak ZM-1 to był najlepszy zakup za 89pln jakiego dokonałem.
Niestety jestem Skąpy i to Strasznie więc zazwyczaj kupuję rzeczy bo są tanie po czym z bólem przekonuję się że są nic nie warte. Tutaj było inaczej już przy poprzednim wyjeździe chcieliśmy robić zdjęcia pod wodą ale nie było czym a używany aparat u Hinduskiego Biznesmena kosztował 80e po negocjacjach ze 100.
negocjacje wyglądały tak:
my: some waterproof camera?
HB: hundred euros
my: thanks
Hb: ninety
my: thanks no
hb: eighty i usiłuje wcisnąć kamerkę któremuś z nas do ręki
my: thanks no i uciekamy
trochę szkoda ale tyle kasy za używany aparat niewiadomej jakośći?
wróciliśmy do Polski zapomniałem ale tydzień przed wyjazdem pomyślałem że poszukam.
Wybrałem najtańszy cyfrowy wodoodporny.
Na allegro kupiłem takie małe nic a radochy co niemiara.
Córka ma gdzieś filmiki z konikiem morskim to potem wrzucę na razie google odrzuca bo za duże(190MB). Kurcze nie myślałem że wychodza takie fajne zdjęcia i filmiki.
to nie wina kamerki tylko google wkleja filmy jako 320x240 oryginalnie jest jako 640x480 sorki za podskakujący obraz ale to już było parę metrów głębokości i moje freedivingowe umiejetności nie są najwyższe :-)

No i jest wielkości karty kredytowej + grubości 7-8mm. To tyle co warto w Polsce. Tutaj jest Decathlon i całkiem porządny zestaw do snorklingu(płetwy, silikonowa maska, rurka) kosztuje 15e więc mniej niż u nas nie licząc nawet kosztów transportu. Jeżeli masz tylko okularki to też OK. Zatykasz nos palcami, wsadzasz buzię do oceanu i...... jakbyś wsadził do akwarium pełno kolorowego tałatajstwa kraby chowają się w szczelinach, małe rybki podpływają do Cię jak się zapuścisz nad głebinę 3m ;-) to na dnie możesz zobaczyć kałamarnice widzieliśmy z córką jak jedna podpłynęła do drugiej i coś powiedziała nie tak albo co w każdym bądź razie kałamarnica nr1 wypuściła jej w nos atrament wrzuciła napęd odrzutowy i tyle ją widzieli. Niestety ograniczeniem aparaciku w wodzie jest jej przejrzystość więc najlepiej robić zdjęcia/filmy z ok 0,5m. ale powtarzam jeszcze raz i tak mnie to maleństwo cieszy niezmiernie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz