2014/05/19

Carrera Nocturna Guia de Isora- czyli ciut wyżej ale za to mocno zimniej

święto plecenia jakieś było więc fiesta i event sportowy czyli bieganko- dla Córki to okazja do sprawdzeniasię. Oczywiście jak większość tutaj impreza pod kościołem- budki z piwem oparte plecami o koscielny budynek - dają radę i nikomu to nie rani uczuć religijnych choć wiem że w Polsce raczej ciężkie do wyobrażenia.
Wyjechaliśmy od nas o 17.00 zgodnie z kanaryjskim podanym na stronach regulaminem biegu że koszulki i numery tylko do 18.30 można odbierać- co się okazało być z naszej strony delikatnie mówiąc naiwnością. Jakby to była pierwsza tego typu impreza to rozumiem ale tak? Oczywiście że się wszystko z lekka przesunęło w czasie- taka maleńka dylatacja czasu i przestrzeni bo w porównaniu do tutejszej rzeczywistości reszta swiata porusza się z prędkością bliską prędkości światła ;-). Do samej 21.00 stał sznur ludzi którzy się dopiero zapisywali do biegu. Miasteczko wyglądało lekko cepeliowsko czy tylko ja mam takie odczucie?
De gustibus...... i tak dalej. Myślałem kiedys że to mniej na poważnie i tak głównie pod turystów z tą wiejskością tutaj- z tym że jednak się myliłem. Jest zupełnie na poważnie i bez poczucia obciachu.  Oczekiwanie umilały pokazy.... tak wiem że wszyscy na to czekali POKAZY ZUMBY!!!!
15 b.grubych pań pod sceną i niesamowicie niezgrabna, niskoosadzona, wielkołyda przedstawicielka  rasy niskopiennej wysokostłuszczonej w roli prowadzącej. Takie miała nadmiary smalcu na ramionach że na zdjęciu u góry wygląda jakby jej z miejsca na triceps zaczęły zwisać błoniaste skrzydła- ćwiczcie dziewczyny będziecie pięknie zbudowane jak ona. Nienawidzę oszukiwania ludzi- a te kretynki spod sceny same się pchają w ohydne łapska oszustki( wystarczy powiększyć zdjęcie aby zobaczyć jakie ma nietoperze skrzydła -  czyli jej ta zumba nie pomogła ale Tobie biedulo pomoże na pewno: tylko zapłać). Naprawdę wierzą te biedne wieloryby że skutki wieloletniego obżarstwa da się wyleczyć bez wysiłku, stojąc w rozkroku i robiąc supersexi ruchy rękami jak na koncercie Muzyki Żałośnie Tanecznej? Pewnie że wierzą odpowiem sobie sam, wierzą bo to łatwiejsze niż się spocić. Wierzą też że buty na obcasie je wyszczuplają i że tatuaże zwiększają ich sex appeal, i że makijaż odciąga uwagę od wylewającego się z gaci brzuszyska też wierzą i że muszą kupić tylko dobrą wyszczuplającą sukienkę w której wyglądają zgrabnie. I że za ich insulinę kiedy już w końcu wywołają u siebie cukrzycę musi płacić społeczeństwo- bo przeciez one muszą żreć. Wściekłość skąd się wzięła? Były zawody dla dzieciaczków- takich małych 3-5lat  no i potem po biegu kanaryjskim zwyczajem był poczęstunek- zdrowy hot dog oczywiście. Wszystkie mamcie wzięły swoim dzieciom tę rozmoczoną bułę  z tanim niepomidorowym ale za to mocnosłodzonym ketchupem i z parówką (parówka to na przykład : mielone odbyty-nie wierzysz zapytaj kogokolwiek z branży mięsnej ) część wciskały w dzieci a część podżerały same. Bezsilność w takich sytuacjach mnie dobija. Co te dzieciaczki są winne. Zobaczyć dzieci zatuczone do granic rozciągliwości skóry 12-15 letnie to zrozumieć dokąd ta droga prowadzi. I Zumbą własnie dostarczamy takim paniom argumentów że ćwiczenia nic nie dają, bo przecież one ćwiczą Zumbę i nie chudną. Prowadząca  Baba O Nogach Perszerona  (ta właśnie ze sceny) przyjeżdżała nawet do nas do Gimnasio promować swoje osiągnięcia.
koniec seansu nienawiści.
Bieg. Wracamy do biegu zanim eksploduję.
Córka troszkę zestresowana bo startuje dziewczynka która z nią wygrała na naszej Carrerze Nocturnie. No i się dziecko nie czuje przygotowane- w nocy była na szkolnej wycieczce wróciła o 2 nad ranem (siete caniadas) a o 9.00 wyjechała na zawody pływackie- które zresztą wygrała (gromkie Hip Hip Hurrrrra).
Trzymaj tempo, biegnij równo, nie łam się w biodrach. Ona Ci nadokuczała u Ciebie tutaj na jej terytorium musisz wygrać żeby jej dokuczyć. Pamiętaj Eastern F....king Bunny(tak ktos opisał jak pierwszy raz zobaczył biegacza biegnącego z idealną kadencją 180 kroków na minutę że tak przebierał właśnie nóżkami jak pie...lony wielkanocny zajączek), deska(brzuch powinien być niewypięty i lekko spięty) i jesteś moją P......ną Pacynką(mówisz tak do zawodnika żeby sobie wyobraził sznurek wystający mu z czubka głowy na którym swobodnie zwisa nad ziemią- dzięki temu barki odrobinę do dołu, kręgosłup prosty, głowa niepochylona, postawa swobodna). Strasznie wulgarna jest ta technika biegowa, nie?
Przybiegła po 2km nieustającego z górki i pod górkę prawie minutę przed inkryminowaną końkurencją, zajmując pierwsze babskie miejsce. Wygrała w ten sposób Skrobiowo Uzależnionej M pieczonego ziemniaka- obiecałem że jak Córka wygra to kupię niech się cieszy jakie ma zdolne dziecko- ziemniak był dopieczony i nawet niezły.
Guia de isora jest ładnym znacznie mniej turystycznym miejscem od los gigantes a co dopiero okolic americas- polecam zobaczyć.
A my? pojechaliśmy świętować.
 AAA i maleńki dodatek bo mi się przypomniało kto sponsoruje zdrowy styl zycia na kanarach:

3 komentarze:

 1. Witam i brawa dal najlepszej,gwiazdy M ;D .Wiesz przyjacielu...mam dla Ciebie pomysł...zamiast pierdaczyć zrób 2 w 1.Otwórz centrum informacyjne z salą i uświadamiaj oraz ćwicz wszystkich...znajdź jeden obiekt do dokumentacji pokaż,że to działa i zacznij resztę ratować.Złość minie w raz z drobnymi na kawę ;D
  Pozdrawiam,Dzidek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taa, widzisz mnie jak sobie takim spokojnym głosem tłumaczę coś otyłym Kanarkom? Cokolwiek i komukolwiek tak spokojnie tłumaczę? Bez wyzywania i wrzasków? I mnóstwa zakrętów Sam w to nie wierzę- a mam o sobie dobre mniemanie ;-) No i dwa że sorry ale nie mam czasu na syzyfowe prace. Fale się same nie ujeżdżą- a kolejny biznes którym musiałbym się opiekować ? żal życia

   Usuń
 2. No nie widzę ale chciałbym zobaczyć ;D ;D ;D rekin jeszcze 2 rundy ;D ;D ;D,można by to było podpiąć pod sporty ekstremalne ,w tytule pływanie długodystansowe z rekinami ;D ;D ;D.Rozumiem i przyznaje racje szkoda życia szkoda fal ;D
  Pozdrawiam,Dzidek z rodziną.

  OdpowiedzUsuń