2014/11/18

Każdy powód dobry żeby świętować


Wprowadzenie dla niewtajemniczonych:
 sceneria- złowieszczo słoneczny dzień, cieplutko 25st, od kilku dni pojawia się nastrój czegoś nieuchwytnego w społeczeństwie, guaza huczy: bydzie desc, bydzie siklawica
 14:05 Ukochana Córka wraca ze szkoły i mówi że jutro może szkoły nie być bo dzisiaj może być mordercza ulewoburza (Tormenta Maxima O!)
16:56 Ukochana Córka dzwoni że wraca z (niebyłego)treningu bo baseny zamknięte  bo dzisiaj może być mordercza ulewoburza (Tormenta Maxima O!)
Idę przestawić auto bo wszystkie w okolicy zajmują miejsca żeby nie pod drzewami bo dzisiaj może  być mordercza...
Ale jednocześnie wywieszam pranie na zewnątrz- bo nie wierzę żeby poradzili sobie z prognozowaniem pogody ludzie którzy dwóch desek nie potrafią zbić gwoździem tak zeby po owym działaniu deski się nadal trzymały razem ;-). Wiem bo sąsiedzi robią remont- dwa dni wycinali kawałek ścianki działowej 150x70- dzisiaj jak go wynosili (no dobre 8kg) to sie mało nie zabili na schodach i oczywiście im wypadł, a jaki huk był!!.
przysięgam że jak się wprowadzali to torby wciągali na 3pietro sznurkiem przez balkon zamiast wnosić. Zajęlo im cały dzień. Myśmy sie wprowadzili w 20min. Bo żeby móc być leniem to trzeba myśleć O!
Ale wracając do zawirowań w życiu miasta spowodowanych fenomenem meteorologicznym który jeszcze nawet nie wystąpił.
Od dwóch dni wszyscy wyczekują burzy conajmniej jak kania dżdżu(hi hi). Poprzednia ta sprzed miesiąca była w niedzielę, a jak w niedzielę to się nie liczy. A ta może walnąć we wtorek to juz do końca tygodnia laba. Byliśmy z Młodszym Ukochanym Synem na Teresitas popływać i luda pełno- w plażowaniu burza co to ma być już za minutke już za momencik nie przeszkadza. Ale baseny zamknęli i mają wolne trenerzy. No i nauczyciele też się cieszą a nuz chluśnie? W sklepie wszyscy kupują ciastka: wiadomo że burza jedyne czego się boi to gluten!
Pranie mi wyschło i burz ciągle nie ma- kanarki zeżarły już ciastka przygotowane na burzę i muszą iść po następne. Co to się porobiło! pewnie jutro trzeba będzie normalnie iść do pracy/szkoły :(  , świat jest wstrętny! Karnawał się jeszcze nie zaczął i burza się spóźnia. Naprawdę są już karnawałowe ogłoszenia i imprezy!

4 komentarze:

 1. Teresitas z powrotem otworzyli?
  Lunęło dziś w nocy, jak dla mnie tormenta normal, sporo wody poleciało po ulicach, aleb nawet wiatru za bardzo nie było.
  Pablo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas tak ci sobie padało ale oczywiście u Córki 7osób w klasie się pojawiło reszta uznała że sama zapowiedź katastrofy jest wystarczająco katastrofalna żeby do szkoły nie iść.
   Tak Teresitas otwarte, chyba mułu z dna nie zdjęli więc jak ktoś wyższy to piasek jest do ok 1,5m głębokości a potem to już niemiło wdepnąć :(

   Usuń
 2. Żałuje, że nie było mi dane w takiej szkole uczyć się, ehhh, taki niespodziewany dzień wolny zawsze jest super.
  Dzięki za info. Mam nadzieję, że się nie będą wyglupiali z playa contaminada po tej ulewie ( na zachodzie ulewy były i to równe).
  Pablo

  OdpowiedzUsuń
 3. I nadal leje, leje, że końca nie widać :/

  OdpowiedzUsuń