2014/12/02

Nacjonaliści to pożyteczni idioci

foto by JonRo(flickr)
Spędziłem dzisiaj półtorej godziny na poczcie nadając paczkę do rodziny. Paczkę z produktami o wartości 5e. Co musiałem potwierdzić na kwitku odprawy uproszczonej. A babcia przede mną mimo sugestii Dobrej Pani Zza Biurka że to na pewno są towary o wartosci do 50e- podała że nie, że ona ma rachunki i to jest 90e paczka z prezentem/prezentami dla wnuczki. Więc zapłaciła 38e za 4kg paczkę do Hiszpanii. Bo lezymy
poza Unią Europejską. Oczywiście nie wtedy kiedy trzeba brać dopłaty czy fundusze na rozwój. Ale wtedy kiedy Parę Ustawionych Kapitalistycznych Świń bardzo chce uniknąć konkurencji związanej ze wspólnym europejskim rynkiem. Znacie to skądś?
Najśmieszniejsze że strasznie zapalczywie popierają to ci którzy najwięcej na tym tracą- kretyni z nizin społecznych nazywający się nacjonalistami.
Powiedz mi debilu jeden z drugim jeżeli jesteś dumny ze swojego narodu i uważasz go za tak wspaniały to czemu wierzysz w to że w konkurencji z innymi nie da sobie rady?
Czemu debilu ten twór przez Boga wybrany musi byc chroniony jak niedorozwinięte dziecko?
Czemu Wietnamczyk czy Chińczyk tak 1000razy od ciebie debilu gorszy stanowi aż takie dla twej egzystencji i dobrobytu zagrożenie?
No ale pytaj debila. To są stresujące pytania a Canarias Nacionalistas dostarczają prostych odpowiedzi.
Extranjeros. No i zwłaszcza Ingleses. Smiech na sali żeby nie angole i niemce to byście do dziś po jaskiniach spali. Z kozami w jednej "izbie". 
Rzymianie uważali że są pewne cnoty które czynią z człowieka rzymianina. I można się było urodzić gdziebądź i rzymianinem zostać. 
Bo naród ma sens tylko jako nośnik pewnego etosu, pewnych specyficznych cech. I jak mamy sprawdzić czy te cechy są cokolwiek warte jeżeli nie w konkurencji z wartościami niesionymi przez inne narody?
Brzydzą mnie ludzie którzy tak łatwo dają się wieść jak te owce ze zdjęcia. Zas...markane stado debili.
Ale już ci którzy mają w tym interes to nie debile- to Ustawione Kapitalistyczne Świnie.
jaki interes ma Durny kanaryjski Nacjonalista żeby były procedury celne uniemozliwiające czy utrudniające mu zakup srajfona z Amazona? Nie wie ale nie ma żadnego. 
A  Ustawione Kapitalistyczne Świnie mające sklepy z elektroniką? No właśnie, dobre bo ... kanaryjskie?
Przecież wy nawet chińskie skuterki kupujecie w skrzyniach na gotowo i wzięzliście kasę od unii europejskiej na linię produkcyjną- a ledwo je z kartonu wyjmujecie. To co srajfony tez są "kanaryjskiej produkcji"? Mam to już gdzieś, nie wierzę w zmianę mentalności ludzi których horyzonty kończą się w najbliższym barancu ;-). 

3 komentarze:

 1. Na TF ich tylu procentowo nie ma, ale jęzeli nie chcesz się
  irytować, bierz przykład z Niemców, którzy mimo że tam są
  z espanol za bardzo nie mają po drodze, więc i lokalsów i ich
  problemów za bardzo nie znają haha.

  PS. Kanaryjska poczta i ich opłaty...
  bdb przykład, bo to beton ekstremalny :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha, dopiero jak ich poznasz to sie okazuje że oni nie są winni swojej pierdołowatości to extranjeros i espanoles są za sprytni i wprowadzają im jakieś zamieszanie. Przecież powinno być tak że wszyscy płacą za pobyt na wyspie i oni mają pełno kasy tylko dlatego że są chichareros. Na co drugim murze w Sta Cruz jest napis Independencia - z różną ilością błędów w tym jednym słowie. Ostatnio się podniecali że "żaden naród który ma ropę nie jest szczęśliwy" to zapytałem o definicję co to jest szczęsliwy naród no i jak to się ma do USA które są w czołówce producentów ropy naftowej? Rozbrajające uśmiechy i załagodzenie sprawy- to była odpowiedź.

   Usuń
 2. haha: szczęśliwy naród, niech sobie wygoogglują Bhutan. Fakt
  mają drogą dość drogą opłatę ekologiczną, kasa płynie z Indii z
  wspólnej tamy/ hydroelektrownii, ale też CAŁA ludność PRACUJE
  w pocie czoła np. w rolnictwie, by potem dzielić się zbiorami wew.
  swojej społeczności i do szczęścia jakoś nie potrzebują (SZOK!)
  nowej plazmy i Iphona wer. 7 :))

  OdpowiedzUsuń