2015/06/12

Halt and Catch Fire- obejrzeć i to już


Wiem że  czytywanie Wired  nie świadczy o mnie zbyt dobrze ale czytam czasem bo potrzebuję żeby świat i ludzie dzielili się ze mną swoimi wymysłami. Nawet jeżeli są to często wypociny żałośnie hipstersko snobistyczno głupie to czasem się pomylą i pojawia się coś naprawdę interesującego. Tak jak właśnie przy reklamowaniu serialu "Halt and Catch Fire". Nie wiem czy już dotarł do Polski poprzedni serial o startupowaniu: promowany z kolei przez Techcrunch "Silicon Valley"- na torrentach jest więc pewnie do kogo miał dotrzeć to dotarł ;-). Halt and Catch Fire jest bliższy mojemu sercu bo jest o hardware'owym podbijaniu świata. Takim naprawdę trudnym podbijaniu.
Na dodatek wyprodukował to zupełnie inny  świat. W  HCF widzimy rzeczywistość która nie jest podobna do lat 80-tych z Polski. Ja wiem dobrze że jak się w Polsce mówi o dużych pieniądzach i komputerach to zaraz jacyś krauze, jakieś WSI i nie chcę już o tym słyszeć. Nienawidzę tego że musisz swoje marzenia przycinać do rzeczywistości w której albo dajesz zarobić komunistycznej razwiedce(Krauze) albo razwiedce ubranej w kościelną sukienkę(Kluska miał w radzie nadzorczej optimusa przedstawiciela episkopatu) a jak nie to cię nie ma. Znaczy możesz tam sobie egzystować ale łebka nie podnoś. Przekaz jasny- Bój się. Strasznie mało jest przekazu: "ruszajmy z posad bryłę świata" ;-). A w HCF jest właśnie taki przekaz. I dlatego wierzę że warto. Oglądać i się nakręcać. I nie czekać  co wybiorą dla mnie polscy Władcy Marionetek. Lepiej szukać samemu. Bo można trafić na takie właśnie perełki.
Pewnie w polskojęzycznych telewizjach się w ogóle nie pojawi bo i po co? Obywatel zbyt zainteresowany zmianami jest niewygodny.A właśnie temu powinno wg mnie służyć opowiadanie historii- żeby w człowieku wywoływać jakieś pragnienia, rozpalać aspiracje, pokazywać drogę. Że to fikcja? Nie ma znaczenia, Twoje uczucia po obejrzeniu mogą być mimo to "faktem autentycznym"  jak najbardziej ;-).
B.fajna ścieżka dźwiękowa trochę punka a trochę elektroniki ja uwielbiam i ciągle (co najmniej od roku) szukam radia które nadaje taką mieszankę- niektórych zespołów nie znałem vide Trentemøller a zresztą tutaj jest wszystko z tytułami i wykonawcami.
Bardzo i koniecznie zmuszamy dzieci(niekoniecznie tylko swoje ;-) do oglądania z nami. Niech zrozumieją że łatwo to można wpis na fejsbuku zrobić. Wszystko inne wymaga wysiłku, potu i łez.
Sezon 2 nie jest warty oglądania sądząc po 2 odcinkach które zmęczyłem ale pierwszy jest genialny. Może reszta świata oczekuje tych debilnych kulisów pożycia i pseudoobserwacji społecznych ale ja chcę mięsa. Chcę wierzyć że przygoda jest możliwa. I czeka na Ciebie. Na każdego z nas. Zawsze. I że to nie jest moja osobista, nieleczona mania tylko ktoś poza mną też tak uważa. A im więcej takich przekazów dotrze tym większy odsetek niereformowalnych świrów będzie na świecie. Ludzie rozsądni dostosowują się do świata świry dostosowują świat do siebie ;-) To jest tylko nasz wybór co będziemy robić ze swoim życiem.
No i że ryzyko jest konieczne. Bez ryzyka nie ma nic. Niczego nie osiągniesz ani nawet nie pobawisz się w procesie osiągania. Więc dość bezpiecznych wyjść. Ściągnijcie nielegalnie ten serial(takie maleńkie ryzyczko głównie braku owczej/leminżej aprobaty) i powiedzcie czy nie potrącił wewnątrz jakiejś struny?
I właśnie tu taka mała uwaga o massmediach(massmendach?). Jeżeli warto wogóle robić Telewizję to taką która podnosi i buduje oglądających a  nie straszy wielkim złym światem. A twórcy TV Republika próbują zrobić antyTVN. Wyganianie diabła szatanem.
no i to by było na tyle

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz