2016/06/07

Jeżeli chcesz zrozumieć Hiszpanię ciut lepiej to Ken Loach pomoże


Ciągle się stykamy z dziwnymi dla niehiszpana sprzecznościami. Z jednej strony katole ciut bardziej ucywilizowane niż w Polsce z drugiej strony fiesty kościelne jako wolne od pracy  Święta Powiatowe ;-). Ludzie identyfikujący siebie jako socjaliści wzywający do solidarności społecznej i rumuńscy cyganie pozostawieni samym sobie. Przekręty na funduszach unijnych jak w Polsce oraz płatne autostrady no i anarchiści okupujący siedziby banków
(żebym miał kilka lat mniej.... uch już bym tam był).
bo ciągle mi się włosy na karku podnoszą przy takich kawałkach i ciągle choć wiem że to nie jest sposób na  prawdziwą zmianę to jednak Jakub Szela..... no
 a wracając do hiszpanii to zobaczcie że tu są i antysystemowcy, i monarchia. Mało tego historia hiszpańskiej monarchii miała kilka zarąbistych zakrętów- min króla który stwierdził że on tym burdlem rządzić nie ma ochoty i wrócił do włoch. Córka mi trochę tłumaczy bo zna historie hiszpanii oczywiście lepiej niż koledzy hiszpanie ale..
jest droga na skróty. Może nie do końca wszystko wyjaśni ale wgląd na dzisiejszą hiszpanię zmieni.
Land and Freedom from Eagainst.com on Vimeo.
serdecznie polecam - wiem że w kraju kurwinów nie wypada mówić że człowiek to nie jest świnia i liczy się coś poza korytem ale: jeżeli nie wiesz czyją wziąć stronę zawsze bierz stronę słabszego.
Jeżeli nie zrobi Ci się żal tych oszukanych ludzi to znaczy że serca już nie ma została kieszonka na kartę kredytową.
Skąd się wzięły największe świnie w hiszpanii czyli Guardia Civil no to własnie organizacja którą powołał franco zeby policja nie musiała sobie brudzić rąk. I do dzisiaj tak to wygląda- jest coś w tym że organizacje mają swój no nie wiem... charakter? Guardia Civil to gość świadom mikrych rozmiarów swego przyrodzenia i wyżywający się za to na każdym kto jest w sytuacji od niego zaleznej. Rano jeżdżą po plażach i szukają golasów- gnojki niedopchnięte. I nie ma na to metody. Trzeba niestety rozgonić. Tutaj zostali jak wrzód i znajdują kolejne powody swego istnienia.
zaiste mądry jest lud i przysłowie jak to policjant, zlodziej i k..rwa na jednym jadą wozie pokazuje rzeczywistość lepiej niż większość socjologicznych opracowań ;-[)
a film naprawdę polecam. Może nie ma tam armi zombie ani inwazji małp z kosmosu ale za to uczucie rozczarowania i bycia oszukanym jest naprawdę pokazane tak że się udziela.
I może ktoś się obudzi i otrząśnie z telewizyjnego snu.  Bo odczuwam coraz większą pogardę dla tłumoków którzy popierają agendę reprezentującą interesy władców a wbrew własnym.


3 komentarze:

 1. Witam.Poczekaj jeszcze już paru Jakubów Szeli mamy Jaśnie oświecony Mącirewicz i Jarek K. wiecznie żywy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam pojęcia bo Polska to dla mnie melodia przeszłości

   Usuń
  2. Tak? a powiedz tak szczerze wszystkim po co byłeś w Polsce ostatnio?(przepraszam Dziewczyny ale nie idzie go dłużej słuchać...wiem jestem cham i naprawdę porzepraszam,ale on krzywdzi ludzi)
   Dzidek

   Usuń